Skip To Main Content

Logo Image

Logo Title

Faculty & Staff

Leadership

Mark Greene

Dean of Students

Samuel Foat

Dean of Students, Upper School

Tara Zettler

Dean of Curriculum and Instruction

Donna Fletcher

Director of Students of Services

Tama Williams

School Operations Manager

Academic Support

Monica Camejo

Administrative Assistant

Jennifer Corona

Literacy Coach

Tara Hazel

Math Coach

Kiley Baggett

School Counselor

April Carter

School Counselor

Carolyn-Ann Suggs

ESE Teacher

Deborah Marshall

ESE Teacher

Robert Kennedy

ESE Teacher

Tara Martin

MTSS/Gifted

Jessica Fletcher

Speech Language Pathologist

Molly Vogeli

Speech Language Pathologist

Amber Barger

Instructional Assistant

Melissa Bonnell

Instructional Assistant

Dawn Butler

Instructional Assistant

Anna Sims

Instructional Assistant

Nicolina Wilson

Instructional Assistant

Teresa Quick

Instructional Assistant

Makenzie Kopp

ESE Teacher

Operational Support

Saunalyn Jones

Operations Specialist - Front Office

Stephanie Murphy

Operations Specialist/Registrar

Christina Barerra

Before/Aftercare Coordinator

Connie Stewart

Health and Wellness Cooridnator

Danielle Borzillo

Project Coordinator

Lisa Dougherty

Operations Assistant

Lower School Faculty

1 2 > showing 1 - 30 of 34 constituents

Megan Dray

Kindergarten Teacher

Logan Keeler

Kindergarten Teacher

Teri Lavelle

First Grade Teacher

Stacy Shelley

First Grade Teacher

Emily Wolfe

First Grade Teacher

Sonya Feurer

Second Grade Teacher

Cristy Hooks

Second Grade Teacher

Angela Mendel

Second Grade Teacher

Amber Thomas

Second Grade Teacher

Morris Hamilton

Second Grade Teacher

Sara Zeidman

Second Grade Teacher

Melissa Coleman

Third Grade Teacher

Jill Petric

Third Grade Teacher

Vanessa Dayus

Fourth Grade Teacher

Brogan Gargis

Fourth Grade Teacher

Nicholas Poole

Fifth Grade Teacher

Sarah Osborn

Fourth Grade Teacher

Mason Stacy

Fourth Grade Teacher

Laura Fess

Fifth Grade Teacher

Hayley Guay

Fifth Grade Teacher
1 2 > showing 1 - 30 of 34 constituents

Upper School Faculty

Cody Rogers

ELA Classroom Teacher

Jada James

ELA Classroom Teacher

Tracie Sullivan

ELA Classroom Teacher

Laura Danahy

History Classroom Teacher

Anissa Walker

History Classroom Teacher

Joy Kastanias

Literature Classroom Teacher

Jeremiah Wilson

Literature Classroom Teacher

Andrea Geer

Math Classroom Teacher

Jennifer Sears

Math Clasroom Teacher

Patricia Rielly

Science Classroom Teacher

Rose Stritzinger

Science Classroom Teacher

Jolie Strube

Science Classroom Teacher

Kathryn Eckhardt

9th Grade History

Jeffery Lamattery

9th Grade Math & Science

William Price

9th Grade ELA & Literature

Tyler Wilson

Literature Teacher

Arts and Languages

Kayla Burnam

Elementary Art Teacher

James Price

Upper School Art Teacher

Nathaniel Joiner

Elementary Music Teacher

Tiana Cox

Spanish Teacher

Rosa Saenz

Spanish Teacher

Physical Education and Recreation

Danielle Ibalarrosa

Athletic Director

Joel Ibalarrosa

Physical Education Teacher

Dave Sempier

Physical Education Teacher

Deborah Craton

P.E. Assistant

Robert McDowell

P.E. Assistant

Tyler Wadsworth

P.E. Assistant

Lauren Duprey

Recess Monitor

Bri Yeary

Instructional Assistant/Recess Monitor

Pool Teachers

There are no constituents to display